تبلیغات
یه عاشقانه ساده - ایران - آمریکا
یه عاشقانه ساده

تیم ملی بسکتبال ایران در چهارمین بازی خود در رقابت های بسکتبال قهرمانی جهان در ترکیه مقابل بهترین و پرافتخارترین تیم دنیا تن به شکست داد.

پنجمین شب از دور مقدماتی گروه B رقابت های جهانی بسکتبال با رقابت تیم های ایران و آمریکا ادامه یافت كه در پایان آمریکا با نتیجه 88 بر 51 به برتری رسید. مردان بسكتبال ایران در این مسابقه تلاش چشمگیری داشتند و در پایان مسابقه از سوی چند هزار ایرانی حاضر در سالن عبدی ایپکجی به شدت تشویق شدند. حامد حدادی با 19 امتیاز، امتیازآورترین بازیكن ایران و زمین شناخته شد. او در طول بازی 10 ریباند داشت. كوین لاو از تیم آمریكا با 13 امتیاز و 12 ریباند بهترین بازیكن آمریكا بود.

** حاشیه های دیدار ایران و آمریکا

- بازیکنان آمریکا به محض اتمام دیدار تیم های بسکتبال کرواسی و تونس که با نتیجه 84 بر 64 به سود کروات ها به پایان رسید، برای گرم کردن وارد زمین شدند؛ نزدیك به 50 دقیقه مانده به بازی تیم های ملی بسكتبال ایران - آمریكا.

- نخستین بازیکنان تیم ایران نیز اوشین ساهاکیان و سامان ویسی بودند که 45 دقیقه مانده به رقابت به زمین آمده و شروع به گرم کردن کردند.

- تماشاگران در این بازی پر شورتر از همیشه و با همراه داشتن پرچم های متعدد ایران، در سالن حاضر شده بودند. به طوری که سمت راست سالن به صورت کامل توسط تماشاگران ایرانی پر شده بود. نزدیك به 5 هزار نفر به تشویق مردان بسكتبال ایران مشغول بودند.

- تیم ایران30 دقیقه مانده به شروع بازی وارد زمین شد و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.

- اوشین ساهاکیان نیز با حضور در جمع دوازده بازیکن تیم ایران نشان داد که توانایی بازی پس از مصدومیت بازی پیش را دارد.

- بازیکنان آمریکا به تک تک بازیکنان ایران کلاهی سرمه ای هدیه دادند.

- از مسئولان ایرانی تنها محمود مشحون در سالن حضور داشت.

- ایران تنها با یک تغییر نسبت به بازی های پیش وارد زمین شد. به طوری که کامرانی، داوری، حدادی، کاظمی، حدادی و نبی پور(به جای ساهاکیان) نخستین بازیکنان تیم ایران بودند که به میدان رفتند. در مقابل نیز دورانت، بیلپاس، روز، ایگودالا و اودوم برای آمریکا به میدان آمدند.

- حامد حدادی با 2 متر و 18 سانتی متر بلندقدترین بازیکن میدان بود.

- به نظر می رسید در جریان بازی اختلافی بین ماتیچ و صفاعلی کمالیان - یكی از مربیان تیم ملی بسكتبال - رخ داد که مهران حاتمی سعی در آرامش کمالیان داشت.

- از ابتدای کوارتر دوم سفیر جمهوری اسلامی ایران همراه با خانواده اش در جایگاه ویژه حاضر شد و از نزدیک تماشاگر بازی بود.

- در پایان نیمه نخست ارسلان کاظمی تنها بازیکن میدان بود که به صورت کامل بازی کرد.

 


نوشته شده در پنجشنبه 11 شهریور 1389 ساعت 01:23 ق.ظ توسط negy دوست خوب | |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگ