تبلیغات
یه عاشقانه ساده - سعید معروف و جاخالی دردسر ساز
یه عاشقانه ساده

سعید معروف و جاخالی دردسر ساز

سعید معروف و جاخالی دردسر ساز

سعید معروف دو بار با جاخالی های خود ، پاسور ایتالیا را تحقیر کرد تا بازیکن سرشناس ایتالیایی در پایان بازی با فریادهایش از او انتقام بگیرد.

این اولین بار بود که در والیبال دو بازیکن با هم درگیری لفظی پیدا می کردند . پاسور تیم ملی ایتالیا از سعید معروف ایران دل پری داشت چون در بازی حساس دو تیم ، بازیکن گمنام ایرانی دوبار باعث تحقیر رقیب سرشناس خود شده بود. کارهای معروف بقدری برای ایتالیایی ها سنگین بود که پس از برد همراه با اقبال شان برابر ایران ، مفسر والیبال شبکه «رای» هم سعی می کرد شکست ایران را گردن بازی نمایشی پاسور جوان تیم ملی ایران بیاندازد.

بعد از دایی هایش جهانگیر، نوبخت، خوشبخت و وحید سید عباسی، نوبت سعید شد. نوبت او برای  انتخاب. قدم در همان راهی گذاشت که دایی هایش گذاشته بودند. تا والیبال ورزش خانوادگی‌شان بماند. و او هم مثل بقیه، از چهره های سرشناس آن. اوایل به خاطر کوتاهی قدش در پست پاسور ایستاد اما کم کم پاسور شد. حرف از سید سعید میر معروف پاسور تیم ملی والیبال است.

او از سال 78 دست به توپ شد و خیلی زود هم به تیم نوجوانان رسید. بعد جوانان و حالا تیم ملی بزرگسالان. معروف با کنار رفتن امیر حسینی پاسور تیم ملی شد. وقتی گاییچ از ایران رفت و حسین معدنی سرمربی  تیم ملی شد، معروف هم مغز متفکر تیم ماند. البته در مسابقه های قهرمانی آسیا و کاپ آسیا هم همیشه درلیست بهترین ها بود.

پاسور فیکس تیم ملی قبل از شروع مسابقه های قهرمانی جهان معتقد بود تیم ملی ایران بانشاط ترین تیم است. به اعتقاد او این رقابت‌ها بهترین فرصت برای به رخ کشیدن توانایی‌های ایرانی ها بود: «ما تا قبل از مسابقه های قهر مانی جهان بیشتر با آسیایی ها بازی کرده بودیم. ایتالیا فرصت خیلی خوبی برای این بود که بچه ها خودشان را در سطح جهانی نشان دهند.»

معروف اما برخلاف رقابتهای آسیایی کنار همقطارانش در دور مقدماتی جایگاه خوبی به دست نیاورد. او بین پاسورها نفر نهم شد. از نظر او گاییچ پایه گذار موفقیت های والیبال ایران است، هرچند حسین معدنی راه را برای تیم کوتاه تر کرده است. سعید معروف با این حال امیدوار است با این شرایط در گوانگ ژو تیم ملی ایران یک پله بالاتر از بازیهای آسیایی دوره قبل بایستد: «والیبال ایران شرایط خوبی دارد و با این روند گمان می کنم قهرمانی بازی های آسیایی گوانگ ژو را بگیریم. چرا که با همه  توان در گوانگ ژو بازی می کنیم تا به هدف مان یعنی قهرمانی برسیم. مسابقات قهرمانی جهان هم به  رغم اهمیت بالایش  برای والیبال ایران حکم سکوی پرتاب قهرمانی بازیهای آسیایی را دارد.


نوشته شده در پنجشنبه 8 مهر 1389 ساعت 07:34 ب.ظ توسط negy دوست خوب | |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگ