تبلیغات
یه عاشقانه ساده - ژاپن ما را نبرد، ما به ژاپن باختیم
یه عاشقانه ساده

محمدرضا داورزنی موفقیت كاروان ایران در گوانگ‌جو را مرهون زحمات و تلاش‌های همه كسانی دانست كه به ورزش كمك می‌كنند.

 رییس فدراسیون والیبال گفت: در مصاحبه‌های مختلف اعلام كردم، كسی نمی‌تواند موفقیت‌های گوانگ‌جو را حاصل كار خود تلقی كند. حتی فرقی نمی‌كند كه افراد چه مقامی هم داشته باشند. فعالیت‌های ورزشی فرآیندهای پیچیده‌ای هستند تا تیمی به موفقیت برسد. این فرآیند نیاز به همكاری و مشاركت همه جانبه همه دستگاه‌ها دارد.

وی با بیان این كه ورزش یك پدیده صنفی نیست كه ورزشكار پول بگیرد و مقام بیاورد، ادامه داد: در یك فعالیت اجتماعی فراگیر، آموزش و پرورش، وزارت علوم،‌ سازمان تربیت بدنی و دولت همه زمینه‌ساز هستند. كشورهایی كه در جهان صاحب افتخار شده‌اند، همه زیرساخت‌های مورد نیاز را دارند و تنها كمیته ملی المپیك و سازمان ورزش آنها مسئول نیستند. مجموعه كشورشان با هم كار می‌كنند. 6 ماه قبل از بازی‌های آسیایی از امكانات چین بازدید كردم. نقش وزارت ورزش و جوانان چین در برگزاری این بازی‌ها، كمرنگ بود. بیشتر سالن‌ها متعلق به دانشگاه‌ها و در اختیار مسابقه‌ها بود. هر چه سطح كار بالاتر باشد، عوامل حرفه‌ای نقش بیشتری دارند. هر چه باشگاه حرفه‌ای تر باشد، نتایج بهتر است. دیگر موضوع ورزش از یك رویداد ورزشی خارج شده و فرایند گسترده‌ای است كه صنعت، اقتصاد، آموزش و پرورش نقش جدی‌ای دارند.

داورزنی به ترسیم جایگاه ایران در بازی‌های آسیایی دوره بعد توسط رییس جمهور اشاره كرد و گفت: احمدی نژاد آینده را برای ایران در بازی‌های 2014 كره رقم زد و گفت كه دوم می‌شویم. می‌گویم كه این نتیجه شدنی است، به شرطی كه همه دستگاه‌ها، ارگان‌ها و ساختار ورزش به سمتی حركت كنند تا بستر برای ورزش آماده شود. اگر به تمدن ما نگاه كنید، می‌بینید كه كشور ما پیشینه ای قوی دارد. این خودباوری باید به نسل جوان تزریق شود. بسیاری از رشته‌ها ظرفیت و پتانسیل دارند تا با كار و برنامه‌ریزی روی قله‌های افتخار باشند. این اعتقاد را در فدراسیون والیبال داریم كه در جایگاه مناسبی در جهان باشیم. تیم‌های نوجوانان و جوانان والیبال در رنكینگ جهانی سوم هستند. این باور را داریم كه شرایط را طوری برنامه‌ریزی كنیم تا در رقابت‌های قهرمانی جهان همواره یك سكو متعلق به ایران باشد.

رییس فدراسیون والیبال اضافه كرد: تیم بزرگسالان باید در زمره 12 تیم برتر المپیكی و جهان قرار بگیرد و در لیگ جهانی حضور جدی داشته باشد. این مهم را حق خودمان می‌دانیم. صرفا به دنبال ورود به المپیك نیستیم، بلكه می‌خواهیم در میان 12 تیم برتر دنیا، رده خوبی داشته باشیم. بازیكنان ما ثابت كردند هر وقت اراده وجود داشته، پیروز میدان بوده اند.

وی یادآور شد: همه كارها را برای كسب قهرمانی در گوانگ‌جو انجام دادیم. 7 بازی را با نتیجه 3 بر صفر به پایان رساندیم. شكست ما برابر ژاپن نشان داد كه نباید خیلی مغرور شویم. كسی باور نمی‌كرد، حمید سوریان مدال نگیرد. همه می‌گفتند مدالش قطعی است. ما هم تا فینال روی طلا هیچ بحثی نداشتیم. ژاپن ما را نبرد، ما به ژاپن باختیم. ایران می‌تواند در همه رشته‌های تیمی حرفی برای گفتن داشته باشد. باشگاه‌ها نقش موثری دارند. سایپا اخیرا كارهای زیبایی را انجام داده، پیوند با باشگاه‌ها باید عمیق‌تر باشد. نباید جزیره‌ای عمل كنیم. امكان ندارد در عرصه آسیایی و جهانی به صورت جزیره‌ای موفق شویم. موفقیت ورزش در گرو همكاری جدی همه نهادها با تیم ملی است.

داورزنی با تبریك عنوان چهارمی ایران در گوانگ‌جو تصریح كرد: هدف‌گذاری و كسب رتبه دوم بازی‌های آسیایی در دوره بعد خیلی خیلی سخت است، غیر ممكن نیست. ولی مشروط به همكاری دولت، مجلس و ارگان‌های مختلف است.نوشته شده در سه شنبه 16 آذر 1389 ساعت 10:28 ق.ظ توسط negy دوست خوب | |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگ